13 אפריל 2022

השנה ציינו את הכנס העשירי שאנו חברת ג'ונסון & ג'ונסון ויז'ן מקיימים לענף האופטיקה בישראל. ואנו בהחלט שמחים ומוקירים על כך שהצלחנו לייצר לאורך השנים כנס מקצועי, מכבד ומעשיר לאנשי המקצוע בתחום העיניים בישראל. תודה רבה לד"ר ניר ארדינסט שעבד ימים ולילות על הכנסים הללו לאורך השנים ורמת המקצועיות והירידה לפרטים ניכרת כל שנה.  

לצפייה בתמונות מהאירוע>

לא הצלחתם להגיע? סקרנים לשמוע מה היה שם?

הכנו לכם הצצה מיוחדת על ההרצאות והתכנים שהועברו בכנס>

המשכימים זכו ליהנות ראשונים מהסדנאות מעשירות שהתקיימו בקבוצות קטנות של עד 20 משתתפים בחלל המרכזי. בשעה 8:30 אולם הכנסים כבר היה כמעט מלא והכנס התחיל במלוא המרץ!

הכנס השנה היה בנוי מ-6 מושבים מקצועיים, שכללו כ-30 הרצאות שונות ומגוונות, מתוכן שתי הרצאות של מרצים מחו"ל שהועברו בשפה האנגלית והוסיפו ממד בינלאומי ואפילו גרמו למשתתפים לצחוק ולהנאה רבה (תודה לגברת שרה מורגן!).

שרה מורגן ומשתתפי הכנס

 

במושב הראשון שעסק בעדשות מגע בלטו הרצאותיהן המרתקות של מר דוד ברקוב שדיבר על השפעת האור הכחול על הראייה, ד"ר שלמה שריידר בנושא ממצאים חדשים בהשפעת האור על התפקוד היומיומי, הרצאתו של מר דרור דקל בנושא עדכונים באולטרה סגול והשפעתו על העיניים.

המושב השני עסק בחידושים בעדשות מגע ומשטח העין בהובלתם של פרופ' אירית ברקת וד"ר אנדרו פינק. מושב זה סקר נושאים חשובים ורלוונטיים בחקר עדשות מגע כמו עדכונים בניתוחי קטרקט והעין החיצונית, טיפולים חדשניים בקרטיטיס חיידקית בעזרת עדשות מגע.

לקראת סיום המושב פרופ' פיליפ מורגן גרם לנו להחכים בהרצאתו המרתקת בנושא טרנדים בינלאומיים בעדשות מגע. מורגן הינו פרופסור לאופטומטריה, בעל מוניטין ורזומה עשירים בתחום האופטומטריה וחקר עדשות המגע. מכהן כסגן ראש החטיבה לרוקחות ואופטומטריה ומנהל מחקרי יורולנס באוניברסיטת מנצ'סטר. 
 

פרופסור פיליפ מורגן  

ד"ר יורם ביגר הוביל את המושב השלישי בנושא חדשנות בעדשות מגע, אשר נפתח בהרצאה מרתקת של גב' שירלי וייס דגני  על חדשנות בכלל, וחדשנות תאגידית בפרט ומשם המשיכה ופרטה כיצד נהגתה ופותחה עדשת המגע החכמה באור  OASYS with Transitions™ ®ACUVUE ומה היו האתגרים העיקריים שצוות הפיתוח היה צריך לפתור.

ד"ר יורם ביגר וגב' שירלי וויס דגני

 

 

 

 

 

 

 

גב' שרית שמיידלר העמיקה עבור האופטומטריסטים את נושא עדשת המגע החכמה באור  ™ACUVUE® OASYS with Transitions , הרחיבה על הטכנולוגיה של העדשה- הסבירה כי  ™ACUVUE® OASYS with Transitions  הינה עדשת המגע הראשונה מסוגה המספקת ביצועים חזותיים מעולים בשבעה ממדים של ראייה*,1 כאשר מדובר בהבדל שהמטופלים יכולים גם לראות וגם להרגיש.*,1 עוד הסבירה כי העדשה משלבת את הנוחות המוכחת והביצועים החזותיים של עדשות המגע  ®ACUVUE עם ממד נוסף של הסתגלות רציפה לאור המשתנה, מהבוקר עד הלילה.*,1,2,3

לראשונה השנה מזה עשור, ד"ר ניר ארדינסט יצא מאחורי הקלעים של ארגון הכנס ונתן הרצאה מרתקת שהעשירה גם את אנשי המקצוע הוותיקים ביותר שכבר מתאימים עדשות מגע שנים רבות. ד"ר ניר נתן למשתתפי הכנס טיפים בעדשות מגע והרחיב את הנושא תוך מתן דגש על משטח העין. בסיום ההרצאה ד"ר ניר התבקש להמשיך להעמיק את הידע של הנוכחים על הנושא, אך מפאת לוח הזמנים הגדוש סיים את הרצאתו בנושא.
 

שירלי וויס דגני וניר

עוד במושב זה הוצג נושא מרתק שטרם קיבל זרקור בכנסים קודמים שלנו- חדשנות בחוויית הלקוח, מר יואב פרידור העביר את המשתתפים במה שמכונה "מסע הצרכן" החל מהבדיקה אצל האופטומטריסט ועד ביצוע הרכישה החוזרת ועזר להם להבין כיצד הם יכולים לשפר את החוויה של המטופל שלהם ולמקסם את הרכישות החוזרות של כל לקוח.

אחרונה במושב זה היתה הגברת שרה מורגן, אופטומטריסטית בהכשרתה שמתמחה ביצירת תקשורת נכונה מול המטופל. מורגן מקדישה חלק מזמנה בחינוך סטודנטים לאופטומטריה באוניברסיטת מנצ'סטר כיצד ליישם את הידע האופוטומטרי בקליניקה, כיצד לתקשר ישירות עם הפציינט ולא עם המלווה- היא מדגישה כי יש להתייחס לכל פציינט ולראות בו בן משפחה שלך (על מנת לתת לו את הטיפול המסור ביותר).  בנוסף, מורגן נתנה טיפים למשתתפי הכנס כיצד עליהם להסביר את המונח "פרסביופיה" למטופלים והציגה זאת בצורה מוסיקלית והומוריסטית>

המושב הרביעי עסק בעדכונים בילדים ורפואת עיניים. ד"ר קלאודיה יהלום התעמקה בתפקיד העדשות לראייה ירודה בילדים וד"ר גבי גרייפנר הרחיבה בנושא חידושים בגלאוקומה.

המושב החמישי התמקד בחידושים במקטע האחורי, בטיפולים חדשניים בגנים ותאי גזע ובחידושים באבחון וטיפול בגידולי עיניים. עוד במושב זה ניתנה הרצאה מרתקת של פרופ' חיים לוי בנושא עדכונים בגישה לירידה בראיה.

המושב השישי והאחרון השלים את המושב הקודם ודיבר על חידושים במקטע הקדמי. פרופ' אבי סלומון חידש למשתתפים על העדכונים האחרונים בניתוחי רפרקציה. המשתתפים נחשפו לחידושים בנושא העין היבשה, עדשות פרמיום ולסיום ד"ר אדי אברבוך שפך אור על המגיפה של דיסלוקציית IOL ודרכי טיפול מותאמות לחולה.

 

לירן לוי ותערוכת ציוד טכני  

לירן לוי מ"חתונה ממבט ראשון" הגיע לכנס על מנת לחלוק עם המשתתפים את החוויה האישית שלו בשימוש בעדשת המגע  OASYS with Transitions™ ®ACUVUE .

בהפסקות ניתן היה להתרשם גם מ-28 הפוסטרים הקליניים של הצגת מקרים שהשתתפו בתחרות, ולגשת לבקר בתערוכת הציוד האופטי של החברות המסחריות שהתלוו לאירוע. 

 

 

 

לצפייה בתוכנית הכנס המלאה  

 

תחרות הפוסטרים לשנת 2019

ברצוננו להודות לכל השופטים שדרגו את הפוסטרים הקליניים ולברך את הזוכים:

מקום הראשון:

פוסטר מס' 5, שמואל פינקוביץ, אופטיקה פינקוביץ, קריית ים

מקום השני:

פוסטר מס' 15, מיכל לוי, מכבי אסותא, תל אביב

מקום השלישי:

פוסטר מס' 3, נעמי לונדון, נעמי בוטיק ראיה, ירושלים

פוסטר מס'11, אסתר נעמי תורגמן, אופטיקנה תלפיות, ירושלים

ברכות לזוכים!

לצפייה בפוסטרים

 

תגובות חמות מהקהל

"כמו כל שנה, היה כנס נהדר! ישר כח!

תודה על כנס מעשיר!"

אורנה שמואלי 

"ברצוני להביע את תודתי על כנס מדהים.

אין ספק שכנס זה היה חגיגי במיוחד עם מרצים רמי מעלה מחו"ל.כאחד שמרבה להשתתף בכנסים בנושאי עדשות מגע ואופטומטריה ברחבי העולם הכנסים בתמיכת ג'ונסון ויזן קר ישראל במשך העשור האחרון בהובלת שירלי וייס-דגני ובהנהלת ד"ר ניר ארדינסט יכולים להתחרות בכנסים בחו"ל. אתם יצרתם סטנדרט שיש לשאוף אליו כאשר מארגנים כנסים באופטומטריה בישראל.

כל שנה הרמה והעניין של ההרצות  עולים וזה מתבטא באחוזי ההשתתפות הגבוהים וכל זה קורה בזכות הניהול של ד"ר ארדינסט. אין ספק שד"ר ארדינסט בצניעותו וביכולותיו המדהימות מצליח ללקט מרצים מהמובילים בארץ  (גילוי נאות גם אני הוזמנתי להרצות ואני רואה את זה כזכות גדולה). יש לציין  שכל זה לא היה קורה בלי התמיכה של גברת שירלי וייס-דגני וג'ונסון & ג'ונסון.

הכנס העשירי היה מוצלח במיוחד מכמה סיבות. תמהיל ההרצאות היה מגוון ומעניין, ההרצאות של האורחים מחו"ל היו ברמה גבוהה ומעניינות מאד. ההיענות של החברות השונות להציג את מוצריהן בהחלט מוסיפה עניין ואין לשכוח את הכיבוד העשיר והמגוון"

מר דוד ברקוב 

"היה כנס עשיר בידע על ניתוחים וחידושים בטיפול בעיניים יבשות ,קרטוקונוס וקטרקט.

עדשות המגע מחליפות צבע של ג'ונסון שמתכהות ונראות יפה גם על עיניים בהירות.

פתרון טוב לספורטאים וכל מרכיב עדשות מגע שלא זוכר לקחת משקפי שמש ועדשות המולטיפוקל.

כמה חשוב להסביר ללקוחות על העדשות המולטי בצורה פשוטה ועל פרסביופיה בכלל, ולהמליץ גם למרכיבי משקפי מולטי לנסות עדשות מולטי לספורט ולמצבים שלא נוח משקפיים."

נדב, אופטיקה הלפרין 

 

שיח רשת חיובי על הכנס:

תגובה על הכנס תגובות נוספות על הכנס
   
תגובות נוספות על הכנס תגובות נוספות על הכנס
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לצפייה בתמונות מהאירוע>


* נבדק בהשוואה ל- 

 HYDRACLEAR® PLUS עם ACUVUE® OASYS

 

1. ACUVUE® OASYS - JJV Data on File 2018 עם Transitions™ Light Intelligent Technology™ - טענות אובייקטיביות וסובייקטיביות.

 

2. .JJV Data on File 2018 טענות ACUVUE® Master Brand  על ביצועים קליניים ותכונות חומר כלליות.

 

3. JJV Data on File 2018 . הגדרת ACUVUE® OASYS  עם  Transitions™ Light Intelligent Technology™