24 ינואר 2018

האירוע התקיים במרכז כנסים אווניו המכובד בתאריך 7/11/2017 והתחיל בשעות הבוקר המוקדמות. המשכימים והמקדימים זכו ליהנות ראשונים מהסדנאות המעשירות שהתקיימו בקבוצות קטנות של עד 20 משתתפים בחלל המרכזי. בשעה 9:00 אולם הכנסים כבר היה כמעט מלא במלואו והכנס התחיל במלוא המרץ. 

מבט על ההרצאות והתכנים

הכנס השנה היה בנוי מ-5 מושבים מקצועיים, שכללו 24 הרצאות שונות ומגוונות, מתוכן 3 הרצאות של מרצים מחו"ל שהועברו בשפה האנגלית והוסיפו מימד בינלאומי. 

במושב הראשון שעסק בתינוקות ילדים ועדשות מגע בלטו הרצאותיהן המרתקות של ד"ר אירן ענתבי וד"ר אירנה לדוויג רופאת עיניים בכירה שהגיעה מאלאבמה, ארה"ב ומתמחה בהתאמת עדשות מגע לילדים.
המושב השני עסק בעדשות מגע ומשטח העין. מושב זה סקר נושאים חשובים ורלוונטים בחקר עדשות מגע כמו יובש, זיהומים, אלרגיה והיפוקסיה. 
במושב השלישי שעסק באקטזיה של הקרנית נחשפו הנוכחים לנושא מרתק שטרם קיבל זרקור בכנסים קודמים שלנו. המרצים התייחסו בהרצאותיהם לשאלות כגון: האם אקטזיה של הקרנית מתקדמת מהר יותר כאשר מדובר בילדים? איזה מעקב נדרש לאחר השתלות קרנית? והוצגו גם שיטות שונות וחישובים להערכת קרנית אקטטית וחישובי IOL במצבי אקטזיה. 
המושב הרביעי עסק בבדיקות ראיה בדגש על התאמת עדשות מגע לפרסביופים, במושב זה התארח מר פיטר אוונס, אופטומטריסט סקוטי שהגיע אלינו למוד ניסיון בהתאמות של עדשות מגע לפרסביופים ונתן טיפים פרקטיים להקמה של סגמנט של עדשות מגע מולטיפוקאליות באופטיקות. 
עוד במושב זה הגברת שרית שמיידלר הרחיבה והתעמקה בנושא פשוט לכאורה – מציאת עין דומיננטית, ורבים מהיושבים בקהל מצאו הרצאה זו לעזר רב. ד"ר שלמה שריידר דיבר על היתרונות והחסרונות בשיטת המונוויז'ן ומר דרור דקל התעמק במקרים שונים הקשורים להתאמות עדשות מגע מולטיפוקאליות. 
המושב החמישי והאחרון התמקד באיכות הראייה בקרב אסטיגמטיים, איכות הראייה בזמן נהיגה ועוד.. עוד במושב זה ניתנה הרצאה מרתקת של ד"ר ביגר על השינויים שחלו בחדות הראייה האנושית בעידן שלנו ומאז שנקבע לוח סנלן כאורים ותומים להנחת היסוד מהי ראייה 6/6. במושב זה גם שולבה הרצאה נוספת של מר פיטר אוונס אשר נימק והסביר לנוכחים מה החוזקות והיתרונות של שיווק דיגיטלי וכיצד השקעה באפיק זה יכולה להגדיל את העסק שלהם.

במהלך היום שולבה גם הרצאה קצרה של הגב' שירלי וייס דגני מנהלת עסקית ויז'ן קר ויוון -

מטעם חברת ג'ונסון & ג'ונסון נותנת החסות הבלעדית לאירוע מזה השנה השמינית.

וניתנה הבמה לפרידה נוספת מחברינו היקר ירון בן דב אשר הלך לעולמו השנה.

 

בהפסקות לצד ארוחת הבוקר והצהרים שהוגשו למשתתפים, ניתן היה להתרשם גם מ-21 הפוסטרים הקליניים שהשתתפו בתחרות שהוצגו על גבי סטנדים מוארים ואף לגשת לבקר בתערוכת הציוד הטכני של החברות המסחריות שהתלוו לאירוע. 

עוד במהלך האירוע יכלו המשתתפים לשלוח שאלות דרך הנייד למנחי הפאנלים: פאנל משטח העין ופאנל עדשות מגע ואופטומטריה. וכמו כן לענות על חידון מקצועי בן 9 שאלות. 

 

תמונות אווירה מהכנס

לצפייה בתמונות מהאירוע

 

חגיגות 30 השנה לאקיוביו

השנה בכנס השנתי צויינו חגיגות 30 השנה להיווסדו של מותג אקיוביו. ואכן עוגה ובלונים קישטו את המקום משעות הצהרים. רבים מהמשתתפים אף באו להצטלם, לברך ולספר מה זה אקיוביו עבורם. 

חגיגות 30 שנה לאקיוביו


האירוע הסתיים כמתוכנן בשעה 17:00. בתום הכנס חולקו הפרסים למשתתפי החידון, חולקו תעודות למשתתפים, והוכרזו שמותיהם של זוכי הפוסטרים. הזוכים המאושרים נקראו לגשת לבמה במחיאות כפיים של קהל הנוכחים.

 

תגובות חמות מהקהל

"תודה רבה על הכנס המקצועי, עשיר ומגוון בנושאי ההרצאות, אני והצוות שלי מאוד נהננו והשכלנו. בברכת המשך עבודה משותפת, מישה וצוות האופטיקה" - מישה יוסיפוביץ, אופטיקה משקף, ראשון לציון


"תודה רבה על יום מאוד מוצלח. היה לי תענוג מאוד גדול לקחת חלק ולהצטרף לצוות המרצים." - פיליפ פיין, מכללת הדסה


"רציתי לומר תודה על כנס מקצועי עם פאנל אנושי מעניין ומגוון, הרצאות מעשירות ומהנות. הכל תקתק כמו שג'ונסון יודעים לעשות. חוץ מזה תמיד נעים לפגוש אותך פאולה ואת צוות הבנות המנצח של ג'ונסון." - אורית קמינסקי, אופטיקה עין בעין, קניון דרורים


"תודה לכם על ארגון נפלא! ההרצאות היו טובות ובהחלט קיבלנו מידע חשוב."-  נועם שוחט, אופטיקה לויה

   
"הכנס היה מעניין ומעשיר, שמחתי מאוד להשתתף"- אבי לויה, אופטיקה לויה

 
"תודה על ההזמנה, היה כנס מעניין ומעשיר ! שמחתי מאוד להשתתף ! - מירב שמחי, אופטיקה מירב, שוהם

"הכנס היה מרשים ומקצועי מאוד עם מספר שיא של משתתפים. מידי שנה אני רואה יותר ויותר אופטומטריסטים שצמאים לידע וזה משמח אותי מאוד. 
הכנס גם תורם מידי שנה לחיזוק הקשרים המקצועיים בין האופטומטריסטים ורופאי העיניים, דבר התורם באופן ישיר לרווחת המטופלים.
לגבי ההרצאות: במושב האקטזיה של הקרנית הנושאים שהוצגו היו חשובים לקהל האופטומטריסטים. 
ד"ר ורסנו הציג סקירה יפה של אמצעי הדמיה חדשים לאבחון קרטוקונוס. פרופ' ברקת נשאה הרצאה חשובה לאופטומטריסטים בנושא מעקב אחר השתלות קרנית מאחר והם באים במגע תכוף יותר מהרופאים עם המנותחים לאחר הניתוח. 
ד"ר אביזמר דיבר על החישוב שמוביל לבחירת העדשה שתושתל בניתוח קטרקט למטופלים עם קרטוקונוס כדי להקטין את הפאזה הרפרקטיבית בה מטפל האופטומטריסט.

אי אפשר היה להחמיץ שבכנס ציינו 30 שנה לעדשות החד פעמיות הראשונות בעולם ACUVUE של ג'ונסון & ג'ונסון, ששינו מהותית את עולם עדשות המגע. 
ב- 20 השנים בהן אני רופא עיניים עולם עדשות המגע עבר שינויים משמעותיים באיכות חומרי העדשות ובתיקון הרפרקטיבי ואני שמח שהיום ניתן להעניק תיקון איכותי גם לאסטיגמציה ולפרסביופים." - פרופ' דויד צדוק  

"תודה ענקית לדר' ניר ארדינסט ולחברת גונסון אנד גונסון על עוד כנס בלתי נשכח. היו השנה בכנס הרצאות מעולות, חשובות ויעילות, סדנאות חשובות ופשוט כל הענף היה בכנס. פשוט כנס מעולה כמו בכל שנה ושנה." - חליל חלאילה, אופטיקה סי קייר c-care optics

 

הזוכים בפוסטרים:

ברצוננו להודות לכל השופטים  שדרגו את הפוסטרים הקליניים ולברך את הזוכים.

מקום ראשון:

מר שלומי הראל, אופטומטריסט, אופטיקה הראל, שם הפוסטר: עדשות מגע לאחר contact lens peripheral Ulcer  

מקום שני:

גברת לאה מנדל אופטומטריסטית, איטל אופטיק, רמת גן שם הפוסטר: עדשת מגע אואזיס – עדשת מגע טיפולית טריכיאזיס.

מקום שלישי:

מר נדב אלחלל, אופטומטריסט, אופטיקה רואים עולם,מודיעין, שם הפוסטר: עדשות מגע רכות ליובש וטריכיאזיס

גברת דקלה מילר פטל, אופטומטריסטית, אופטיקה קרוב רחוק, רמת השרון שם הפוסטר: התאמת עדשות יומיות ספריות mono vision לקרנית טורית עקב אי נוחות

לצפייה בפוסטרים הזוכים 

 

לצפייה בתוכנית הכנס המלאה